Telefonun Şarjı Neden Hızlı Biter?

Günümüz akıllı telefonu teknolojilerinde gelişme devam ederken dünya devi teknoloji firmaları tarafından da sürekli olarak batarya teknolojileri alanında ar-ge çalışmaları yapılıyor. Bilindiği üzere akıllı telefonlarda gelinen noktaya rağmen batarya konusunda yaşanan problemler devam ediyor. Her ne kadar batarya kapasiteleri sürekli olarak yükseltiliyor olsa da cihazların özellikleri de artış gösterdikçe tüketim miktarı da aynı oranda artış gösteriyor.

Gün içerisinde yaşanan batarya problemlerinden dolayı uzmanlar tarafından bir takım tavsiyeler veriliyor. Verilen tavsiyelere özen gösterilerek bataryaların kullanım sürelerinde bir miktar da olsa artış sağlanabilir.

Batarya Tüketimi

Batarya Tüketimi

Ekran Parlaklığı Minimum

Teknik incelemelerde ekran parlaklığının batarya tüketimini ciddi oranda etkilediği görülmüştür. Bu sebepten dolayı günün büyük bir bölümünde ekran parlaklığının minimum seviyede tutulması gerekiyor.

Mobil Veri Batarya Canavarı

Mobil verinin açık olduğu durumlarda sürekli olarak internet erişimi sağlandığından dolayı siz telefonu kullanmasanız bile batarya hızlı bir şekilde azalmaya başlayacaktır. Bu sebepten dolayı internete girilmeyen zamanlarda mobil verinin kapatılması tavsiye ediliyor.

Arka Plandaki Uygulamaları Kapatın

Tüm uygulamalar olmasa da akıllı telefon da yaygın olarak kullanılan birçok uygulama sürekli olarak arka planda çalışmaktadır. Aktif olarak kullanıldığı kadar olmasa da bu uygulamalar da batarya tüketimini hızlandırmaktadır. Bu sebepten dolayı gerekli olmayan uygulamaları cihazda tutmamak gerekiyor. Batarya kullanımının yanı sıra cihazın RAM’ini de işgal etmektedir.

Akıllı Telefon Batarya Tüketimi

Akıllı Telefon Batarya Tüketimi

Bir önceki yazımız olan Telefonun Isınması Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde Çözüm, Isınma ve Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Telefonun Şarjı Neden Hızlı Biter?

  1. Dedicated servers 16 Nisan 2017 at 03:00 - Reply

    Selamun aleykum arkadaslar bana ceptetepten 2600 mAh lı bi sarj aleti geldi 2 tele takincs iki dakika snra cayir cayir yanmaya basliyor buna bsey yapamazmiyiz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir