Telefonunuz İçin En İyi Android Virüs Programı

Google Play Store bünyesinde çok sayıda virüs programı yer almaktadır. Her ne kadar virüslere karşı koruma amacıyla birçok uygulama bulunsa da cihazların tam olarak güvenliklerinin sağlanabilmesi için doğru seçim yapmak son derece büyük bir önem taşıyor.

Dünya genelinde farklı amaçlar doğrultusunda hazırlanan birçok zararlı yazılım bulunmakta ve çoğu zaman virüs uygulamalarının büyük bir bölümü tamamını tespit edememektedir. Bu gibi durumlarda istenmeyen problemler ortaya çıkabilmekte ve hem cihaz hem de kişisel bilgiler zarar görebilmektedir.

Android Virüs Programı

Android Cihazlar İçin Virüs Uygulaması

Windows işletim sisteminde olduğu gibi Android işletim sisteminde de Avast sahip olduğu özelliklerle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Avast tarafından sadece Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefon ve tabletler için geliştirilen Avast Mobile Security uygulaması sayesinde tüm zararlı içerikler önceden tespit edilerek cihazlar koruma altına alınmaktadır.

Avast Mobile Security uygulamasını Google Play Store uygulaması üzerinden tamamen ücretsiz bir şekilde indirebilir ve pratik arayüzü sayesinde herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Uygulama arka planda yaptığı sürekli tarama işleminin yanı sıra uygulama üzerinden kişiler tarafından manuel olarak da tarama yapılabilmektedir.

Her ne kadar alternatif birçok uygulama yer alsa da uzmanlar tarafından genel olarak Avast Mobile Securtiy uygulaması tavsiye ediliyor. Avast haricinde uygulama kullanmak isteyenlerin mutlaka indirmeden önce araştırma yapmaları ve daha sonra karar vermeleri tavsiye ediliyor.

Avast Android Uygulaması

Avast Android Uygulaması

Bir önceki yazımız olan iPhone ve iPad'de Bölge Kısıtlaması Olan Uygulamalar Nasıl Yüklenir? başlıklı makalemizde App Store, Kısıtlama ve Uygulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir