Twitter Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır?

Hem iş hayatı hem de gündelik yaşam içerisindeki etkisini her geçen gün artıran sosyal medya siteleri kullanıcı sayılarını yükseltmeye devam ediyor. Bilindiği üzere uzun yıllardan beri Twitter hem kullanıcı hem de ziyaretçi sayısı bakımında ilk sıralarda yer almaktadır. Kullanıcıların 140 karakterle duygu ve düşüncelerini ifade ettiği platform aynı zamanda dünya gündemini belirleme konusunda da oldukça büyük bir rol oynuyor.

İnsanların yaşamında oldukça etkili olan Twitter bünyesinde bazı hesapların yanında onaylanmış hesap olduğuna dair mavi tik işareti bulunmaktadır. Kısa bir süre öncesine kadar oldukça kısıtlı sayıda hesabı onaylan Twitter artık çok daha fazla hesabı onaylamaktadır. Hesabını onaylatmak isteyen kişilerin başvuru formunu doldurup göndermeleri gerekiyor.

Formun kabul edilebilmesi için ilk olarak hesaba sahip olan kişinin telefon numarası, mail adresi, doğum günü ve web sitesi gibi bilgileri tam olarak doldurulması gerekiyor. Bunun yanı sıra maksimum 500 karakterle neden hesabın onaylatılması istenildiğine dair bir yazı yazılması gerekmektedir.

Tüm bu işlemlerin ardından Twitter tarafından verilen karar kısa bir süre sonra iletilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Facebook Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir