Volkswagen Araçlarını Geri Çağırdı

Emisyon problemi ile daha önce de gündeme oturan Alman markası olan Volkswagen, bu defa fren kontrol sisteminde gerçekleşmiş olan bir hata yüzünden toplam 766 bin adet aracını geri çağırdı.

766 Bin Araç Geri Çağrıldı

Alman markası Volkswagen yaptığı bir açıklamasında, araçlarda fren kontrol sisteminde bir sorun belirlediğini ifade etti. Bu yüzden dolayı da 766 bin adet aracının teknik servislere götürülüp yazılım güncellemesi yapılmasını istedi. Tüm Volkswagen markalı araç sahiplerine bu duyuruyu yapan şirket tekrar gündeme gelerek tepki çekti.

volswagen rekora koşuyor

Volswagen Rekora Koşuyor

Fren Sistemi Sorunu

Volkswagen araçlarının fren sisteminde tespit edilmiş olan bu sorun, araçların yol tutuşu açısından oldukça büyük bir soruna yol açıyor. Şoförlerin, tespit edilen sorunun kaynağı ile yol tutuşunda sorun yaşaması ile araçlarının kenara savrulabilmesi mümkün görünüyor.

Belirtilen sorun ile karşılaşmamak isteyen tüm Volkswagen kullanıcılarının yetkili servislere gidip, gerekli olan yazılım güncellemesini yaptırması isteniyor.

Volswagen araçları geri çağırıyor

Volswagen Araçları Geri Çağırıyor

Volkswagen Açıklaması

766 bin adet aracı fren kontrol sisteminde belirlenen hata sebebinden dolayı geri çağıran Volkswagen firması, yazılımda yapılacak olan güncellemenin oldukça önemli olduğunu ifade etti.

Özellik ile ani fren esnasında bu sorun ile karşılaşılırsa, araçların yol tutuşunun olmayacağı ve bir kenara savrulacağı belirtildi. Bunun yanı sıra ortaya çıkan hata yüzünden kazaların bile olabileceği mümkün görülüyor.

Emisyon hatası yüzünden dikkat çeken marka, fren kontrol sistemi hatası ile de gündemde oldukça tepki çekti.

Bir önceki yazımız olan Telefonun Isınması Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde Çözüm, Isınma ve Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir