Whatsap Şifreleme Nasıl Yapılır?

Online mesajlaşma uygulamaları arasında lider konumda yer alan WhatsApp uygulaması her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor. Kullanıma sunulduğu ilk günden beri dünya genelinde aktif olarak kullanılan WhatsApp zaman içerisinde yeni özellikleri de bünyesine katmaya devam ediyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl WhatsApp uygulaması Facebook tarafından rekor bir fiyat karşılığında satın alınmıştı.

WhatsApp uygulamasının Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte birçok yeni özelliğin getirildiği de dikkatlerden kaçmıyor. Uçtan Uca Şifreleme özelliği de getirilen sen özellikler arasında yer alıyor. Teknoloji dünyasını yakından takip edenlerin çok daha iyi bildiği üzere WhatsApp uygulaması kullanıcıların kişisel bilgilerinin korunması konusuna oldukça büyük bir önem vermektedir.

Bu sebepten dolayı da dünya genelinde oldukça geniş bir kitle tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.

WhatsApp Uçtan Uca Şifreleme

Her yeni sohbet ekranı açıldığında uygulama tarafından direk olarak mesajların uçtan uca şifrelendiği belirtiliyor. Şifreleme ifadesinin belirtilmediği uygulamalarda şifreleme özelliğinin aktif edilebilmesi için son sürüme güncelleştirilmesi gerekmektedir. Bu sebepten dolayı birçok kişinin şifreleme özelliğini kullanamadığı görülüyor.

Google Play Store uygulamalarım bölümünden WhatsApp son sürümüne ücretsiz bir şekilde güncellenebilir.

Özelliğin aktif hale gelmesiyle birlikte kişi ve grup konuşmalarının tamamı WhatsApp tarafından uçtan uca şifreleme yöntemiyle koruma altına alınabiliyor. Aksi taktirde WhatsApp konuşmaların güvenliğine her hangi bir şekilde garanti vermemektedir.

Bu konuda sürekli olarak uzmanlar tarafından uygulamanın güncel tutulması konusuna uyarılar yapılıyor.

WhatsApp Şifreleme

Bir önceki yazımız olan iPhone ve iPad'de Bölge Kısıtlaması Olan Uygulamalar Nasıl Yüklenir? başlıklı makalemizde App Store, Kısıtlama ve Uygulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir