WhatsApp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Facebook’un WhatsApp uygulamasını satın almasının hemen ardından başlayan geliştirilme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Dünyanın en popüler online mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor.

Bilindiği üzere uzun bir zaman önce uygulama için sesli arama özelliği getirilmişti. Sesli arama özelliğinde bir takım problemler yaşanabilse de aralıklarla yayınlanan güncellemelerle birlikte zamanla daha iyi bir hal almaktadır.

Uzun zamandır beklenen görüntülü konuşma özelliğiyle ilgili olarak bilgiler de gün yüzüne çıkmaya başladı. Henüz sadece sınırlı sayıda geliştirici için kullanıma sunulan özelliğin yakın bir zamanda tüm kullanıcılar için de sunulması bekleniyor. Geliştiriciler tarafından test süreci devam eden görüntülü konuşma özelliğinin tüm kullanıcılar için sunulmasıyla birlikte WhatsApp uygulamasının büyük bir sıçrama yaşayacağı tahmin ediliyor.

Tamamen ücretsiz olacağı tahmin edilen özelliğin veri harcama miktarının ne seviyede olacağı ise merak edilen konuların başında yer alıyor. İstenilen seviyede hizmetin sunulması durumunda görüntülü konuşma uygulamalarının büyük bir bölümünün zor zamanlar yaşayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan iPhone ve iPad'de Bölge Kısıtlaması Olan Uygulamalar Nasıl Yüklenir? başlıklı makalemizde App Store, Kısıtlama ve Uygulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir