WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Dünya genelinde en çok kullanıcı sayısına sahip olan ve her geçen gün de kullanıcı sayısını büyük bir hızla artırmayı başaran WhatsApp uygulaması yepyeni özellikleri bünyesine katmaya devam ediyor. WhatsApp kullanıcısı birçok kişi uygulamanın telefonun haricinde bilgisayar üzerinden de kullanılacağını bilmemektedir.

whatsapp-kare-kod

Facebook’a satılmasının ardından meydana gelen yeniliklerin arasında WhatsApp Web adı verilen yenilik de yer almaktaydı. Bu özellik sayesinde mesajlaşmalarınızı bilgisayar üzerinden de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kullanabilmek için ilk olarak web.whatsapp.com adresine giriş yapılmalıdır. Giriş yapıldıktan sonra açılan sayfada kare kodun yer alması gerekmektedir.

Daha sonra telefondan uygulama açılmalı ve ana ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç noktadan WhatsApp Web sekmesine girilmelidir. Girildikten sonra telefonun kamerası otomatik olarak açılacak ve bilgisayarda çıkan kare kodun okutulması gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin ardından uygulama direk olarak bilgisayar ekranınızda yer alacaktır. Telefonunuzu bilgisayarınızdan çok uzaklaştırmadan uygulamayı bilgisayarınız üzerinden büyük bir rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle bu sayede birçok kişinin zamandan oldukça ciddi tasarruf yapabildiğinin altı çiziliyor.

whatsapp-web

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir