Yeni 3008DKR Maxi

Peugeot Sport, 2016 ve 2017 sezonlarında damga vurduğu iki Dakar Rallisi zaferi ile Ocak ayında Güney Amerika’yı ele geçiren ve 2017 Yılın Otomobili seçilmiş olan yeni Peugeot 3008 SUV’un yarış sürümü olan Peugeot 3008 DKR’nin yerini lanse etti.

Rallilerin içerdiği zorlayıcı coğrafyaları kolay bir şekilde aşabilecek olan Peugeot 3008 DKR Maxi, adından da anlaşılabildiği gibi daha büyük olan bir yarış otomobili olmaktadır.

3008DKR Maxi

3018DKR Maxi

Halefi İle Karşılaştırılması

İki yanında bulunan süspansiyonların 10 cm artması ile Yeni Peugeot 3008DKR Maxi, halefine göre 20 cm daha geniş bir yapıya sahip olmakta.

Üst ve alt salıncaklar haricinde arka ve ön bağlantı kolları ve ayrıca aksları da yenilenmiş durumda.

Sürüş dinamikliği, denge durumu ve bunlarının da sağladığı etkiler ile performansta büyük bir artışa sahip oluyor.

Geliştirme süreci hala devam etmekte olan araç, Rusya’dan başlayan Çin’e kadar uzanmakta olan ve 2017 İpek Yolu Rallisi altında lanse edilecek. İlk sınavına Sebastien Loeb pilotajı ile çıkacak.

2017 3008DKR Maxi

2017 3008DKR Maxi

Yapılan Açıklamalar

Peugeot Sport Direktörü olan Bruno Famin, “ Ocak ayında Dakar’ın son finiş çizgisini geçtikten hemen sonra hiç vakit kaybetmeden yeni nesil otomobil üzerinde çalışmaya başladık. Kazanmak elbette zor ancak kazanmaktan çok daha zor olan bir şey daha var: o da bu denli güçlü rakiplere karşı kazanmaya devam etmek” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Telefonun Isınması Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde Çözüm, Isınma ve Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir