Yerli Otomobil

29 Ekim 1961 tarihinde yapılmış olan ilk yerli otomobil, herkesin merak ile araştırdığı ve mühendislerini tebrik ettiği bir araçtı. Devrim arabası diye adlandırılan otomobil gözde arabalardan biri olmuştu. Şu an ise gözler Konya’ya bir diğer yerli otomotiv için çevrildi.

Konya Yerli Otomobil Raporu

Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası ve Konya Ticaret Odası; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni ziyaret edip Konya Otomobil Üretilebilirliği adına bir fizibilite raporu sundu.

yerli otomobil 2017

Yerli Otomobil 2017

TOBB başkanı olan Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil yatırımının Konya’da olmasından dolayı gurur duyduğunu ifade ederek Sanayi, Bilim ve Teknoloji Bakanı olan Faruk Özlü çalışmalarına devam ettiğini belirterek, yakın zamanda Cumhurbaşkanı’na bu konuda bir sunum vereceklerini söyledi.

Raporu inceleyen TOBB Başkanı, “Konya, Türkiye’nin gelişiminde en büyük rolü oynayan Anadolu şehirlerden birisi. En önemlisi de Konya özel sektörüyle, siyasetçisiyle bu işi yapmaya hazır. Aslında yatırım iklimi Konya’da var. Esas olan da bu iklim. En son aşamada böyle bir tesisin Konya’da yapılması söz konusu olacak olursa, zaten Konya’nın tüm dinamikleri ile kucaklayacağı apaçık ortada. Türkiye’mize de, Konya’mıza da bu yatırım yakışır. Konya’da bununla ilgili alt yapı var. Yatırımın Konya’da olmasından gurur duyarım” diye belirti.

yerli otomobil

Yerli Otomobil

Konya Yerli Otomobil Yatırımı

Yerli otomobil yatırımının Konya’da gerçekleşmesinden gurur duyduğunu ifade eden TOBB Yönetim Kurulu üyesi Memiş Kütükcü, yatırıma ev sahipliği yapacaklarına hazır olduklarını belirterek, bu sorunluluğu paylaşacaklarını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Telefonun Isınması Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde Çözüm, Isınma ve Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir