Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube Hesabı Açma

Dünya üzerinde yaygın olarak kullanılan video izleme portalı olan youtube’den para kazanmak oldukça kolay. Herhangi bir işlem yapmadan ve sadece yapacağınız videolar ile para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken işlemler oldukça basit. İlk olarak bir adsense hesap açmak için başvuru yapmanız gerekiyor ve 18 yaşından büyük olmanız gerekli.

Adsense başvurusu yaptıktan sonra evinize posta ile size şifre gelecek ve kabul edildiği takdirde artık sizde youtubeden para kazanabileceksiniz. Ancak oluşturduğunuz youtube kanalındaki videolarınız oldukça kaliteli içerik olmazı ve özgün videolar olması gerekiyor. Yayınlayacağınız videolarda telif hakkı olduğu takdirde hesabınız kapatılabilir ve tüm emeğiniz boşa gider.

Adsense Hesabı Nasıl Açılır?

İlk olarak adsense hesabı oluşturmak için  https://www.google.com/adsense/login/tr/?hl=tr linkini tarayıcınıza yapıştırın ve sayfaya giriş yapın. Bu adresten hesap açmak için başvuruda bulunun ve hesabınızın açılması için yaklaşık olarak 3 4 hafta gibi bir süre posta beklemeniz gerekecek.

Google Adsense Hesabı Açma

Google belirttiğiniz adrese posta gönderdikten sonra gelen pini hesabınıza girin ve artık hesabınız aktif hale gelecektir. Youtube kanalınızda araştırmalar yaparak oluşturacağınız videoları yayınlayarak ilgi çekici konulara değinin. Örneğin uzaylılar hakkında bilgiler veren bir video oluşturun ve kanalınızda yayınlayın.

Amerika’da bir genç cocuk oluşturduğu video kanalında sadece oyun videoları paylaşarak ayda yaklaşık 3 bin dolar para kazanıyor. Sizinde bu şekilde oluşturacağınız kanal ile oturduğunuz yerden para kazanma imkanının var.

Bir önceki yazımız olan Kablosuz İnternet 10 Kat Daha Hızlı Olacak! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir